Miško supirkimo metu buvo pasiūlyta mažesnė kaina?

Miškų pirkimas gali reikšti ypač solidžią piniginę injekciją tik tuo atveju, jei miške esantys medžiai bus puikios būklės, o pati teritorija – puikiai prižiūrėta. Vis dėlto, verta pastebėti, kad egzistuoja ypač daug priežasčių, dėl kurių, miško supirkimo metu pasiūloma kaina neretai būna mažesnė, nei buvo tikimąsi. Viena iš priežasčių ta, kad medžiai būna pažeisti įvairių ligų. Kaip rodo statistika, ypač plačiai yra paplitęs plokščiasis blizgutis. Taigi, kviečiame sužinoti daugiau apie šį miško priešą. Sakoma, kuo geriau priešą pažinsi, pažinsi tuo lengviau bus su juo kovoti.

Vienas svarbiausių dalykų yra tas, kad ši liga pažeidžia labai įvairių rūšių medžius – ąžuolus, klevus, bukus, liepas, drebules, uosius, skroblus, egles, beržus, alksnius ir kt. Puviniu pažeidžiami šių medžių kamienai, didesnė tikimybė, kad bus pažeisti vyresnio amžiaus medžiai.

Verta akcentuoti, kad jei dauguma medžių ligų suaktyvėja tik tam tikru metų laiku, tai to tikrai negalima pasakyti apie plokščiąjį blizgutį – pastarasis aktyvus ištisus metus. Beje, nors dažniausiai ši liga pažeidžia gyvus medžius, plokščiojo blizgučio užuomazgos ar dideli jo pažeisti plotai neretai yra pastebimi ir ant nuvirtusių medžių, negyvų kamienų, šakų. Pasitaiko atvejų, kuomet pažeidžiamos ir medžių šaknys.

Taigi, jei jūsų miške gausu medžių, kurie yra pažeisti plokščiojo blizgučio, nereikėtų nustebti, jei siūloma kaina bus kuklesnė, nei manėte. Tačiau labai svarbu dėti kuo daugiau pastangų, kad užkirstumėte kelią tokioms ligoms, kaip ši. Kaip tai padaryti? Vienas veiksmingiausių būdų yra tinkamai apsaugoti žaizdas, kurios susiformuoja ugdomųjų kirtimų metu. Taip pat svarbu nuolat stebėti medžių būklę ir, jei matoma, kad vis daugėja pažeistų medžių, pasirūpinti jų naikinimu. Vis dėlto, ne paslaptis ir tai, kad visi šie darbai reikalauja ne tik žinių, bet ir laiko. Taigi, jei manote, kad gali būti sudėtinga rasti laiko tinkamai miško priežiūrai bei plokščiojo blizgučio, galinčio pažeisti tiek daug įvairių rūšių medžių, prevencijai užtikrinti, tai tokiu atveju visada egzistuoja puikus pasirinkimas – profesionalų paslaugos tinkamai jūsų miško priežiūrai užtikrinti.