Kokia yra dabartinė dujų kaina?

Tai yra kiekvieną pusmetį iš naujo perskaičiuojamas tarifus, kurį sudaro dvi sudėtinės dalys. Tai būtų pastovioji dalis, kuris nepriklauso nuo suvartojamų dujų kiekio, ir kintamoji, kuri jau priklauso nuo to, kiek naudosite šios žaliavos. Taip pat kaina skiriasi ir priklausomai nuo vartotojų pogrupių, į kuriuos jie yra skirstomi pagal suvartojamą kiekį. Tačiau daugeliui bus aktualiausias žemiausias pogrupis suvartojantis mažiausiai dujų buitiniams tikslams. Šį pusmetį pastovioji dalis išliko nepakitusi ir sudaro 0,56 Euro per mėnesį, o tuo tarpu kintamoji yra 0,5 Euro už kubinį metrą. Ir nors šis dydis truputį didesnis, negu kad buvo praeitą pusmetį, tačiau dauguma žmonių skirtumo neturėtų pajusti. Kadangi per ateinantį pusmetį jis neturėtų viršyti netgi 1 Euro. Aišku, tai liečia dujas naudojančius vien tik buitiniams tikslams. Kitas pogrupis turės visiškai nepakitusią kainą nuo praeito pusmečio. Todėl galima drąsiai sakyti, jog dujų kaina gyventojams yra gana nedidelė ir ši žaliava yra viena iš pigiausių.

Ar didelė dujų kaina šildymui?

Galutinės išlaidos dar labai priklauso ir nuo konkretaus atvejo. Kadangi sąnaudas lemia ir namo plotas, jo sandarumas bei šildymo sistemos efektyvumas. Tačiau vertinant bendrai ši žaliava yra vienas iš pigiausių šildymo variantų. Žinoma, kai kas gali sakyti, jog naudojant kietą kurą galima sutaupyti dar daugiau. Tačiau toks variantas tikrai nėra ekologiškas pasirinkimas. Dėl to naujuose namuose žmonės vengia tokių sistemų ir dažniausiai pasirenka tas, kurios veikia elektros pagalba arba naudojamos dujos. Vertinant pastarųjų kainą reikėtų žiūrėti į antrąjį pogrupį, kuriam priskiriami vartotojai naudojantys žaliavą ne tik buitiniams, bet ir šildymo tikslams. Jiems kubinio metro kaina yra žymiai mažesnė, negu tiems, kurie naudoja dujas vien tik maisto gamybai. Ir šiuo metu ji siekia vos 0,28 Euro už kubinį metrą. Žinoma, dar reikėtų pridėti ir 3,99 Euro pastoviąją tarifo dalį, kurią reikia mokėti kiekvieną mėnesį nepriklausomai nuo dujų naudojimo. Taigi, vertinant šią žaliavą kaip šilumos šaltinį, galima drąsiai sakyti, jog dujų kaina tikrai nėra didelė.

Dujų kaina 2020 metais, kokia ji?

Tie metai buvo ypatingi ir ne tik dėl to, kad žaliavos kaina vartotojams mažėjo. Tačiau viena iš pagrindinių to priežasčių buvo neteisingas ankstesnio laikotarpio apskaičiavimas. Todėl dabar tokiu būdu buvo grąžinama gyventojų sumokėta permoka. Bendrai vertinant 2020 metus galima sakyti, jog buvo akivaizdus kainos mažėjimas. Aišku, pastovioji tarifo dalis visiems vartotojų pogrupiams išliko nepakitusi. Tačiau likusioji tarifo dalis tiek pirmąjį, tiek ir antrąjį pusmetį mažėjo. Todėl dujų kaina Vilniuje ir visoje likusioje Lietuvoje buvo tikrai nedidelė. Antrąjį pusmetį mažiausiai šios žaliavos suvartojantys žmonės už kubinį metrą turėjo mokėti vos 0,47 Euro. Taip pat mažiau dujos kainavo ir jas naudojantiems šildymo tikslams, kuriems ši tarifo dalis sudarė 0,28 Euro už kubinį metrą. Taigi, metai buvo tikrai palankūs praktiškai visiems vartotojams. O nedidelė ir dar mažėjanti šios žaliavos kaina skatina vis daugiau žmonių apsvarstyti jos pasirinkimą.