Kaukių dėvėjimas

Medikai nuolat primena kodėl verta nešioti kaukes net ir ne karantino metu. Dar visai neseniai, greitai plintant koronavirusui buvo nelengva išeiti į viešumą be baimės jausmo. Dėl šios priežasties tokioje situacijoje labai greitai privalomos tapo apsauginės kaukės, kurios leidžia geriau apsisaugoti nuo viruso plitimo. Kontaktuojant su žmogumi ar tiesiog esant šalia labai sunku žinoti ar jis serga ar ne, ypač jei tai nepažįstami asmenys parduotuvėje. Nežinant kokia žmogaus sveikatos būklė galima lengvai užsikrėsti. Kai kuriais atvejais sergantieji nejaučia jokių simptomų, todėl ir jie patys ne visada žino ar serga. Būtent taip virusas ir plinta, jei nesiimama papildomų priemonių jam stabdyti. Nors tai, kad kai kurie žmonės nejaučia simptomų ir lengvai virusą perserga gali leisti atsipalaiduoti ir atsipūsti, reikia nepamiršti, jog ši viruso rūšis taip pat paskatino ir daugybę mirčių. Taigi, vyresniems asmenims, tiems, kurių silpnas imunitetas bei tiems, kurie turi lėtinių ar kitokių sunkesnių sveikatos sutrikimų, koronavirusas gali būti itin pavojingas. Taigi, labai sunku nuspėti kokia bus organizmo reakcija į šį užkratą.

Apsauginės kaukės nėra itin svarbios kai vaikščiojamasi gamtoje, miške ar parke, kur nėra žmonių arba jie yra per didelį atstumą. Tačiau masinio susibūrimo vietos, viešieji transportai, parduotuvės ir daugelis kitų vietų nėra tokios saugios ir tik apsauginės priemonės gali padėti išvengti viruso ir neužkrėsti juo kitų. Kur buriuojasi daugiau žmonių dažnai svarbios ne tik apsauginės kaukės, bet ir pirštinės, apsauginiai skydai, dezinfekcinis skystis. Būtina dažnai plauti, dezinfekuoti rankas – juk su jomis daug visko liečiami ir vėliau net nejausdami glaudžiame prie veido. Taip virusas gali labai greitai atsirasti kiekvieno žmogaus organizme. Saugant save ir kitus geriausia apsauga – likti namuose, tačiau tikrai ne visiems tokias sąlygas pavyksta įgyvendinti.

Kaukę reikia užsidėti taip, kad ji dengtų šiek tiek smakro, burna bei nosį, prie kurios reikia prispausti kaukę, kad ši prisitaikytų ir visi plušiai būtų uždari. Žinoma, pats svarbiausias dalykas, kurį pataria medikai – kaukę dėtis tik su ką tik nuplautomis rankomis. Kitokiu atveju labai lengvai kaukė yra užteršiama ir tampa nebe tokia veiksminga. Kokybiškų respiratorių įsigyti galima – https://www.respiratorius.lt.