Kaip įsirengti lauko teniso kortą?

Labai tikėtina, kad savarankiškai to padaryti nepavyks, ypač jeigu norėsite turėti bent jau mėgėjiško lygio kortą. Aišku, nieko nėra neįmanomo, tačiau teniso kortų įrengimas reikalauja nemažai specifinių žinių bei medžiagų. Pirminis etapas būtų reljefo paruošimas aikštelei, kadangi tikrai nepavyks kokybiškai žaisti, jeigu bus bent menkiausias nuolydis arba nelygumas. Tačiau vien išlyginti žemės ploto nepakaks, jį reikia papildomai sutvirtinti ir priklauso nuo to, kokia bus danga, naudoti atitinkamas medžiagas. Tuomet jau būtų pačios dangos klojimas ir baigiamieji įrengimo darbai. Tokie kaip žymėjimas, tinklo sumontavimas ir panašiai.

Kokia yra geriausia teniso kortų danga?

Toks klausimas būna aktualus ne tik tuomet, kai pokalbio tema yra teniso kortų įrengimas. Tačiau apie tai padiskutuoti nevengia tiek patyrę, tiek ir mėgėjai. Kadangi nuo to, kokia yra teniso aikštelės danga gali labai priklausyti kamuoliuko atšokimas, jo greitas. O tai turi tiesioginės įtakos ir žaidimo stiliui, kas tam tikrais atvejais suteikia privalumo labiau besiginantiems žaidėjams, o kitais atvejais priešingai – mėgstantiems puolimą. Būtent dėl to vieningo atsakymo nėra ir viskas priklauso nuo kiekvieno asmeniškai. Net ir didieji turnyrai ne visi naudoja identišką dangos tipą, o tarp mėgėjų jų įvairovė dar didesnė. Taip pat reikėtų paminėti ir tokias dangas, kuomet teniso korto įrengimas yra orientuotas į sąnarių tausojimą. Atrodytų, kad toks variantas turėtų akivaizdų privalumą, tačiau žaidžiant tokioje aikštelėje gerokai padidėja traumų rizika. Todėl profesionalai vengia sąnarius tausojančios dangos, kadangi tikėtinos raiščių pažeidimo problemos yra gerokai rimtesnė žala.

Teniso kortų įrengimas – https://www.dangucentras.lt/projektavimas-ir-statybos-paslaugos/

Lauko teniso kortų dangos kaina

Nors tenisų kortų įrengimas yra pakankamai nepigus, tačiau būtent dangos kainą sudaro didžiausiąją išlaidų dalį. Ir būtent nuo jos pasirinkimo galutinė kaina gali skirtis net porą ar daugiau kartų. O tai tikrai daug, ypač kalbant ne apie kelis tūkstančius, o apie keliasdešimt tūkstančių Eurų. Aišku, kažkiek gali kainą lemti ir tai, kokie bus lauko teniso aikštelės matmenys. Tačiau šioje vietoje taupyti nerekomenduojama, kadangi ir taip investicija bus pakankamai nemaža, tad geriau rinktis standartinį variantą, nors teoriškai galima būtų žaisti ir kažkiek mažesniame plote. Taip pat nereikėtų labai stebėtis gana nemaža dangos kaina, kadangi ir, pavyzdžiui, lauko krepšinio aikštelės įrengimo kaina būtų ne ką mažesnė. Nebent būtų naudojamos gana primityvios medžiagos ir technologijos, tačiau tokios aikštelės tarnavimo laikas tuomet būtų labai ribotas.

Teniso kortų nuoma ar įsirengti savo aikštelę?

Su tokia dilema gali susidurti ne vienas šio sporto entuziastas. Aišku, jeigu neturite naujam kortui laisvos vietos ir bent kažkiek atliekamų pinigų, tuomet tokios minties gal ir nekils. Tačiau kitu atveju pasvarstymai tikrai tikėtini. Aišku, kokybiško teniso korto įrengimas tikrai nebus pigus ir tam kelių tūkstančių gali neužtekti. Tad pirmiausiai viskas priklausys nuo to, ar galite skirti atitinkamą sumą pinigų šiam sportui, hobiui. O tuomet jau reikėtų įvertinti, kaip dažnai žaidžiate ir kiek tą planuojate daryti ateityje. Jeigu tai kartas per mėnesį, tuomet gal tikrai optimalesnis variantas būtų nuoma.