Įmonių steigimas: ką reikia žinoti?

Jei turite puikią verslo idėją, investicijų jai įgyvendinti ir užsidegimą siekti užsibrėžtų tikslų, sveikiname – jūs tapote verslininku. Visgi kartu su nuosava veikla ateina ne tik malonumas dirbti sau, pajamų augimas, plėtra ar galimybė vystyti stiprų prekės ženklą. Jūs taip pat turite susitaikyti su tuo, kad jūsų laukia krūva dokumentacijos, atsakomybių ir biurokratinių veiksmų, be kurių jūsų bendrovė negalės funkcionuoti. Pati pradžia – įmonių steigimas. Ką reikia žinoti, jei ketinate įtvirtinti savo veiklą?

Įmonės pavadinimas

Pirmas dalykas, be kurio neįmanoma įregistruoti įmonės – jos pavadinimas. Nors iš pažiūros šis procesas gali pasirodyti labai paprastas, turite atsižvelgti ne tik į pavadinimo prasmę, perteikiamą žinutę ar prekės ženklo reprezentavimą, bet ir į kitus, juridinius aspektus. Kad galėtumėte registruoti pavadinimą, jis turi atitikti visus reikalavimus, toks pavadinimas ar panašūs dariniai negali būti užregistruoti kitų juridinių asmenų. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad pavadinimas nebūtų klaidinančiai panašus į jau esančius bendrovių pavadinimus bei žinomų prekės ženklų vardus.

Dokumentai

Kad įmonių steigimas vyktų sklandžiai, privalomi tam tikri dokumentai. Tai steigimo sutartis, steigiamos bendrovės įstatai ir steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas.

Įstatinis kapitalas

Įmonių steigimui būtinas minimalus įstatinis kapitalas. Jis priklauso nuo to, kokio pobūdžio bendrovę ketinate įsteigti. Pavyzdžiui, pagal įstatymą, UAB (uždarosios akcinės bendrovės) minimalus įstatinis kapitalas yra 2,5 tūks. eurų. Pateikus visus dokumentus ir sutartį, taip pat turite banke atidaryti atskirą kaupiamąją sąskaitą, į kurią pervesite reikalingą įstatinio kapitalo sumą.

Notaro patvirtinimas ir įmonės įregistravimas

Kai turėsite visus reikiamus dokumentus ir pažymas, apsilankykite pas notarą, kuris patvirtins, jog jie atitinka įstatymų reikalavimus. Tai atlikę galite kreiptis į VĮ Registrų centrą, kuris užregistruos jūsų įmonę.

Jei neturite laiko pasirūpinti įmonės steigimo procedūra

Jei esate užsiėmę ir norite atsidėti svarbesnėms įmonės įkūrimo veikloms, jos steigimo procesą patikėkite savo srities profesionalams. Tai gali būti buhalterinė apskaita Kaune, Vilniuje ar kitame mieste, kuriame gyvenate ar norite įregistruoti bendrovę. Patyrę specialistai suteiks visas reikiamas konsultacijas ir įmonės steigimo dokumentus sutvarkys grečiau, sklandžiau ir be jokių rūpesčių jums.