Ekonomiškas elektrinis šildymas ir jo tendencijos

Dar pakankamai neseniai šildymas naudojant elektros energiją daugumai atrodė labai brangus. Būtent dėl šios priežasties žmonės jo vengė ir rinkosi praktiškai visas įmanoma alternatyvas. Iš jų populiariausias buvo kietas kuras, kuris dar ir šiomis dienomis naudojamas pakankamai plačiai. Tačiau ši tendencija išlikusi daugiau senesniuose būstuose, o naujuose namuose taikomos modernesnės sistemos. Todėl ir elektra kaip šilumos šaltinis naudojama vis plačiau. Prie to prisideda ir galimybė gauti pigiau šios energijos. Pavyzdžiui, naudojant saulės baterijas, kurių pagalba gaminama ekologiška elektros energija. Tokiu būdu gaminama ne tik praktiškai nekainuojanti, bet ir kartu gamtai draugiška šilum.

Efektyvus šildymas ir kas jį lemia

Pirmiausiai šildymas priklauso nuo tiesioginio šilumos šaltinio, kuris generuoja šilumą kambariui, namams ar didesniam pastatui. Tačiau yra ir kitas aspektas, kuris ne ką mažiau svarbus. Tai yra būsto sandarumas, kuris neretai matuojamas šilumine varža. Supaprastintai galima sakyti, kad tai dydis, kuris nurodo, kiek viduje esančios šilumos atiduodama į išorę. O kartu tai yra ir šilumos nuostolis. Todėl neretai norint, kad namo šildymas būtų efektyvus, reikia pasirūpinti jo sandarumu. Ir tik tuomet galvoti apie kažkokią efektyvesnę sistemą. Kadangi esant dideliems nesandarumams net pati geriausia sistema negalės veikti kokybiškai. Kartu bus naudojama žymiai daugiau energijos palaikyti norimai temperatūrai.

Namo šildymas oru

Nieko nežinantiems apie šias sistemas toks šildymas gali skambėti gana keistai, tačiau per pastaruosius metus mūsų šalyje jis ypač išpopuliarėjo. Aišku, atsiranda skeptikų, kurie turi abejonių dėl tokio būdo šaltomis mūsų žiemomis, tačiau besinaudojantys tokiu šilumos šaltiniu nusiskundimų neturi. Ypač jeigu pasirinkimo patikimus ir rinkoje jau seniai esančius įrenginius, kurių gamintojai gali garantuoti kokybišką jų keitimą mūsų klimato sąlygomis. Toks šildymas Vilniuje naujai statomuose būstuose yra vienas iš populiariausių ir tam yra net keletą priežasčių. Pirmiausia, tokia sistema sąlyginai nebrangi, jeigu lyginsime su kitomis alternatyvomis. Taip pat jos veikimo principas paremtas energijos sąnaudų minimalizavimu, kas žmonėms leidžia dar ir sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje. Be to, ir įrengimo darbai nėra sudėtingi ir gali būti atliekami įvairiais statybų ar remonto etapais.

Šildymas – https://www.e-nit.lt/sildymas

Geriausias namų šildymas gyvenant mieste

Jeigu įsikūrėte vienkiemyje, tikėtina, kad turėsite bent viena šildymo alternatyva mažiau, bent jau taip teigtų Vilniaus šilumos tinklai. Kurie miesto gyventojams siūlo jungtis prie jų šildymo sistemos ir nesirūpinti sudėtingų įrenginių įsigijimu ir jų pajungimo niuansais. Aišku, argumentai pakankamai svarūs ir toks šildymas bus gerokai paprastesnis, kadangi jums nereikės rūpintis sistemomis, į jas investuoti ir atsiradus gedimams juos šalinti. Tačiau yra ir tokio būdo minusų, pavyzdžiui, nustatyta kaina, kuri ne visuomet gali būti patraukli. Nemažai žmonių teigia, kad savarankiškai šildantis būstą išleidžiama gerokai mažiau pinigų, negu naudojantis kitų sukuriama šiluma. Ir tame yra tiesos. Ypač šiais laikais, kai rinkoje yra daugybė įvairiausiais principais veikiančių sistemų. Tinkamai jas pritaikius išlaidas žiemą gyventi šiltai galima taip minimalizuoti, kad jos bus beveik nejuntamos. Aišku, tam reikia ir papildomų investicijų į modernius įrenginius.