Darbas užsienyje be patirties: nuo ko reikėtų pradėti?

Darbas užsienyje uabpersonalas.lt vilioja daugybę žmonių. Vis tik, jei įvertintume atidžiau šių žmonių galimybes, pamatytume, kad kai kurie iš jų turi ribotas, pavyzdžiui, nemoka užsienio kalbos arba neturi darbo patirties. Tačiau patirties neturėjimas tikrai netampa nuosprendžiu. Kitais žodžiais tariant, jei jus domina darbas užsienyje be patirties, tai šį sumanymą reikėtų vertinti ne kaip sunkiai įgyvendinamą idėją, bet, kaip realų užmojį, kurį, įdėjus šiek tiek pastangų, tikrai būtų galima išpildyti. Taigi, šie patarimai skirti tiems žmonėms, kurie nori dirbti užsienyje, tačiau neturi patirties. 

Dažnai sakoma, kad jei, ko nors nemoki, tai visada gali išmokti. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie darbą – jei neturite tam tikros darbo patirties, tai visada galite jos įgyti. Taigi, nusprendus,  kad norite vykti dirbti į užsienį, tačiau neturint reikiamos patirties, pirmiausia reikėtų pasidomėti įsidarbinimo galimybėmis reikiamai patirčiai gauti. Pavyzdžiui, jei jus domina restorano administratoriaus darbas užsienyje, tai, pirmiausia reikėtų gauti šias pareigas Lietuvoje. Žinoma, tai taip pat gali būti ne pati lengviausia užduotis – tikėtina, kad pirmiausia jums teks sėkmingai įveikti apmokymus ir tik po to gausite darbą Lietuvoje, kuris leis kaupti taip reikalingą patirtį išvykimui užsienyje. 

Vis tik, ką tik aptarėme atvejį, ką daryti, jei domina konkretus darbas užsienyje, tačiau asmuo neturi reikalingos patirties. Tačiau nereikėtų pamiršti pažvelgti ir į kitu kampu: tad svarbu nepamiršti, kad yra žmonių, kurie nori dirbti užsienyje, tačiau apskritai neturi jokios darbo patirties (paprastai tai būna labai jauni asmenys – moksleiviai arba studentai). Tad, kaip turėtų elgtis šie žmonės? Pastarieji gali rinktis vieną iš kelių variantų – įgyti norimos darbo patirties Lietuvoje arba iš karto kreiptis į įdarbinimo agentūrą. Paprastai visos įdarbinimo paslaugas teikiančios agentūros turi darbo pasiūlymų žmonės, kurie neturi jokios darbinės patirties. 

Taigi, jei jus domina darbas užsienyje be patirties, verta pastebėti, kad šį iššūkį tikrai galite įveikti, tad tereikia… pradėti veikti. Tad imkitės veiksmų. O mes jus linkime sėkmės įgyvendinant savo svajones.