Ar esate atradę „savo“ kavą?

Vieni labiau mėgsta arbatą, kiti mieliau renkasi kavą. Tačiau nėra reikalo brėžti priešpriešos. Nemažai žmonių kartais mėgaujasi kava, kartais arbata. Tiek vieno, tiek kito gėrimo galima rasti adresu PasaulisDelne.lt. Šiame asortimente – tokie žinomi prekių ženklai kaip „Mövenpick“ ar „Dallmayr prodomo“.

Dėl skonio nesiginčijama

Kartais atrodo, kad namie turima kava yra skani. Tačiau kur nors paragavus kitokios atsiskleidžia visiškai nauji skoniai ir suvokiama, kad kavos pasaulis itin platus. Galima teigti, kad čia „sužaidžia“ ir priešprieša „konservatyvumas / naujovės“. Tarkime, jei kas rytą geriamas tas pats gėrimas, jei renkamasi to paties gamintojo produktą ir nesidomima, ką siūlo kiti gamintojai, tai… tikriausiai nei blogai, nei gerai. Bet šitoks variantas jokiu būdu nereiškia, kad x pasirinkimas yra neginčijamai skaniausias, kvapniausias, kokybiškiausias. Kiekvienas turi savo skonį, kiekvienas turi savo nuomonę.

Dėl skonio nesiginčijama – tai žodžiai, kuriuos drąsiai galima pavadinti liaudies išminties perlais. Šie žodžiai galioja ir kalbant apie maistą bei gėrimus, ir daugybėje kitų situacijų, beveik nepriklausomai nuo temos.

Kavos variantai – ištisa įvairovė

Kava – labai populiarus gėrimas. Tiesą sakant, žodis „labai“ netgi per prastas. Kone kiekvienoje parduotuvėje (o ypač didesniame prekybos centre) galima rasti visokių rūšių gėrimo. Tai ir malta kava mažesnėmis ar didesnėmis pakuotėmis, ir kavos kapsulės, skirtos specialiems aparatams, ir įvairūs „du viename“ ar „trys viename“ gėrimai.

Vieni renkasi maltą kavą, kitiems patinka ruošti ją iš kapsulių. Vieni turi kavos aparatą, o kiti jo arba neprisiruošia nusipirkti, arba neketina. Kai kurie žmonės pripažįsta, kad turi mėgstamas kavines, kuriose kava labai skani. Neretai giriama degalinėse parduodama kava.

Kai kam tai kasdienis ritualas, kitiems – gėrimas, kurio paskanaujama tik retkarčiais. Šie teiginiai ne tik atskleidžia įvairovę, bet ir sustiprina anksčiau pateiktą mintį, jog dėl skonio nesiginčijama.

Nėra vieno varianto, tinkamo (ir patinkančio) visiems. Bet tai ir gerai, nes pasiūla itin plati, įvairovė gali ir apstulbinti.

Kas nurodoma ant pakuotės?

Apie aromatą, apie pupelių kilmę, apie laikymo sąlygas – šie ir kiti dalykai veikiausiai bus pateikiami renkantis kavą. Gali būti pridėta informacijos apie kitas aktualias ypatybes, pavyzdžiui, sodrumą. Be abejonės, nurodomos laikymo sąlygos (elementariai rašoma „laikyti sausoje, vėsioje vietoje“.

Turbūt sutiksite, kad įtakos turi pakuotės dizainas. Net jei neprisiminsime gamintojo, žinosime, jog pirkome kavą „tokioje raudonoje pakuotėje“ ar „rudoje pakuotėje su šiek tiek mėlynumo“. Vienaip ar kitaip susiesime produktą (pupeles) su apipavidalinimu.

Kava internetu?

Taip, šio aromatingo gėrimo galima įsigyti internetu, bet visuomet svarbu rinktis parduotuvę, kurios sinonimas būtų „patikimumas“. Jeigu ieškote „Mövenpick“ ar kito žinomo gamintojo pupelių, jums vertėtų užsukti į PasaulisDelne.lt, mat čia net šūkis skelbia VERTINANTIEMS KOKYBĘ. Derėtų pridėti: vertinantiems skonį, vertinantiems aromatą, vertinantiems patogų apsipirkimą… Arba vertinantiems VISAPUSIŠKĄ kokybę.

Galbūt čia atrasite mėgstamiausią variantą?