Ar dažnai naudoti automobiliai turi paslėptų defektų?

Jeigu ne patiems asmeniškai yra tekę susidurti, tai bent jau girdėti panašių istorijų turėjo ne vienas. Kadangi pakankamai neretai kalbama apie naujai įsigyti transporto priemonę ir netikėtai pasimatančius jos gedimus. Žinoma, kai kuriais atvejais tai gali būti paprasčiausias sutapimas. Nes natūralu, jog nemažai naudotas daiktas prieina savo resursų pabaigą. Tačiau apie tai žinodamas pardavėjas privalo informuoti ir pirkėją. Net ir įstatymai dabar tą nurodo kaip privalumą pareigą. Ir tikrai nemaža dalis žmonių, ypač parduodami asmeninius automobilius yra pakankamai sąžiningi. Taigi, šiomis dienomis vis rečiau pasitaiko tokių atvejų. Tačiau bet kuriuo atveju, kai perkami dėvėti automobiliai reikėtų skirti pakankamai dėmesio išsamiai jų apžiūrai. Nes tai yra bene geriausias ir patikimiausias būdas apsisaugoti nuo rimtų gedimų turinčio pirkinio. Apie kuriuos, kai kuriais atvejais, gali nežinoti netgi ir pats transporto priemonės pardavėjas.

Patikra servise prieš pirkimą, ar ji atskleidžia visus gedimus?

Tai yra daugeliui aktuali paslauga, ypač prieš perkant automobilį, kuris nėra naujas. Aišku, turint pakankamai žinių galima ir savarankiškai įvertinti būklę. Tačiau tikrai ne visi tą gali padaryti. Kadangi ir fiziškai kartais nėra galimybės pakelti transporto priemonės, kas būtina norint išsamiai atlikti jos apžiūrą. Žinoma, garantuoti, kad naudoti automobiliui bus puikios būklės toks patikrinimas tikrai negali. Kadangi vėliau gali pasimatyti labai specifinių gedimų, kuriuos nustatyti nėra paprasta. Tačiau tai tikrai padės susidaryti įspūdį apie bendrą būklę. Todėl prieš pirkimą reikėtų rimtai apsvarstyti tokią patikrinimo galimybę. Kadangi ji gali parodyti gana nemažai dažniausiai pasitaikančių gedimų. Dalis jų nėra labai rimti ar sunkiai pataisomi, tačiau vis tiek pareikalaus papildomų investicijų.

Pigūs naudoti automobiliai sulauks vis mažiau dėmesio

Paskutinės tendencijos rodo, jog Lietuvoje žmonės vis dažniau žvalgosi į naujesnes transporto priemones. Ir net tie, kurie neperka visiškai naujo automobilio, dažniausiai renkasi mažai naudotą variantą. Žinoma, patys pigiausi variantai dar sulaukia nemažai dėmesio, tačiau ir jų paskirtis dažniausiai būna kitokia. Jie naudojami iki tol, kol važiuoja bei neretai būna skirti kažkokiems darbams atlikti labai netausojant. O tuo tarpu kažkiek brangesni naudoti automobiliai pasirenkami vis rečiau. Nebent tai būtų populiarūs modeliai, kuriuos žmonės mėgsta dėl vienų ar kitų priežasčių. Todėl galima drąsiai sakyti, kad gerokai pigesnis, negu vidutiniai variantai vis rečiau suras savo pirkėją. Prie to nemažai prisideda ir gerėjanti ekonominė padėtis šalyje, kuri lemia viso transporto parko bendrą atsinaujinimą.

Išvaizda ne visuomet atspindi tikrąją būklę

Kuomet perkami dėvėti automobiliai vertėtų vadovautis šia taisykle. Kadangi neretai jie yra kruopščiai išvalomi, atliekamas kosmetinis remontas ir taip sukuriamas nepriekaištingas įspūdis. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad transporto priemonė visuomet buvo tokia ir taip gerai prižiūrima. Todėl pirmiausiai dėmesį reikėtų skirti pagrindinėms dalims, kurios užtikrina važiavimą. Be to, pernelyg gražiai sutvarkytas variantas taip pat gali kelti įtarimų. Kadangi tikrai ne visi norintys parduoti savo automobilį tam skirs tiek resursų, kad jis atrodytų kaip naujas.

https://lt.brcauto.eu/