Parketas: rinkitės stilingą ir ekologišką grindų dangą

parketasPlanuojant namų interjerą ar darant remontą juose visuomet iškyla klausimas: teikti pirmenybę estetinei išvaizdai ar funkcionalumui? Kurį laiką pačios populiariausios prekės statybinių medžiagų parduotuvėse buvo parketas ir tapetai. Vėliau šie gaminiai buvo šiek tiek primiršti ir namai dekoruojami modernesnėmis interjero medžiagomis. Laikai keičiasi, keičiasi ir technologijos. Tad parketo gamybos inovacijos žengia koja kojon su žmonių poreikiais ir ši grindų danga tampa vėl labai populiari ir paklausi.

Pirmas žingsnis, jeigu pasirinkote savo grindims parketlentes, nuspręsti, kur jas pirkti. Šiuolaikiniame pasaulyje, norint įsigyti stambesnes prekes, visai nebūtina važiuoti į didžiuosius šalies miestus. Tad jeigu jums aktualu parketas Šiauliai, parketas Panevėžys, parketas Molėtai, jūs galite puikiai surasti statybinių medžiagų prekybos centrą netoli savo namų ir su juose dirbančių profesionalų pagalba išsirinkti tinkamiausias parketlentes.

Be abejonės, geriausius ir išsamiausius patarimus bei didelį prekių asortimentą, galite rasti gerai žinomuose statybinių medžiagų prekybos centruose. Tad, sakykim, parketas Ermitažas ar parketas Depo, bus išties puikus pasirinkimas.

Nutarėte pirkti parketą Lietuvos pirkėjų pamėgtoje Lenkijoje? Na, jeigu gerai žinote šios šalies prekybos vietas ir puikiai galite patys atrasti optimaliausią parketo kainos ir kokybės santykį, tuomet galite bandyti įsigyti grindų dangą šioje šalyje. Tik atminkite, jog pirktas parketas Lenkijoje šiek tiek sukels keblumų, jeigu panorėsite prekę grąžinti. Juk nutinka taip, kad parsivežus gaminį į namus aptinkama, jog jo spalva ar kitos savybės visai netinka prie namų interjero. Grąžinti parketlentes Lenkijoje pareikalaus daug emocinės ištvermės ir finansinių resursų. Tuo tarpu, mūsų šalyje įsigyta šalies danga, ypač jeigu ją pirkote internetu, jums greitai ir operatyviai bus pakeista kita, tinkamesne.

Prekybininkai pasakoja, jog šiomis dienomis vis dažniau domimasi parketu šildomoms grindims. Apie šildomas parketo grindis sklinda daugybė mitų. Manoma, jog medienos turinčios grindys apskritai negali būti šildomos. Kalbant apie parketlentes šildomoms grindims, reikia paminėti, jog jos yra tikrai tam tinkamos. Tereikia tik parinkti tinkamą storį. Tiesiog parketlentės storis neturi viršyti 15 mm. Tuomet galėsite džiaugtis šiltomis ir puikiai bei prabangiai atrodančiomis grindimis.

Viena iš patraukliausių parketlenčių savybių – jų atsparumas drėgmei. Dėl šios savybės jos yra gana populiarios esant drėgnam klimatui ( sutikite, mūsų šalies orams tai būdinga). Parketas dažnai pasirenkamas netgi rūsiuose. Be to, vis dažniau galima surasti namų interjerų su parketlenčių danga vonioje. Nors šioje patalpoje parketlentės reikalauja šiek tiek atidesnės priežiūros, tačiau, suklotos su tam tikrais silikoniniais intarpais, gali puikiai tarnauti.

Jeigu nutarėte parkeltlentes kloti savo namuose patys, tuomet, tikriausiai, turite nemažai patirties tokiuose darbuose. Jeigu ne, tuomet geriau šį darbą patikėti profesionalams. Parketo klojimas nėra sudėtingas procesas, tačiau, vis tiek reikalauja patirties ir reikiamų žinių. Todėl ir paminėjome, jog geriausia grindų dangą pirkti gerai žinomuose prekybos centruose. Ten galėsite ne tik išsirinkti parketlentes, tinkamiausias jūsų namams, bet ir gauti profesionalių grindų klojimo specialistų kontaktus.

Galiausiai norime paminėti, jog parketą galima drąsiai vadinti ekologiška namų dekoravimo medžiaga. Jeigu gamtos tarša – jums gana aktualus klausimas, žinokite, jog parketas yra lengvai perdirbama medžiaga. Plati parketų gama šiuolaikinėje rinkoje leis pasirinkti norimos spalvos, rašto ir dydžio nekenksmingas nei aplinkai, nei jums parketlentes. Be to, parketas turi savybę visuomet išlikti madingu, kad ir kokios sklaidyto namų dekoravimo mados tendencijos, parketo grindys niekuomet neatrodys senamadiškai. Natūralios gamtos spalvos bet kurios paskirties patalpai suteiks šviesos ir jaukumo.